Ayarları doğrulayın
Anasayfa / İİBF / Mikro İktisat Ders Notları

Mikro İktisat Ders Notları

mikro-iktisat-ders-notlari

Mikro İktisat Ders Notları

Mikro iktisat dersi İİBF, Siyasal Bilimler Fakülteleri, Açık Öğretimin ilgili bölümlerinin ana derslerden birisidir. Bu dersin öğretilmesinin asıl amacı da iktisadi analizlerin yapılmasında ve iktisadi teorilerin öğrenilmesinde anahtar rolü üstlenmesinden kaynaklanmaktadır. Yani, iktisadi yorum yapabilmek için Mikro iktisat dersi en önemli araçtır.

Zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz ve kısa zamanlar içinde maksimum verim almaya çalışıyoruz. Bu maksimum verime ise ancak doğru kaynaklarla ulaşılabilmekte. Biz bu notu diğer notlar gibi sınav müfredatlarıyla sınırlı tuttuk. Soru stillerinin sürekli değişiyor olması bilgilerimizi çeşitlendirmemizi ve güncel tutmamızı gerekli kılıyor. Bundan dolayı bizler de notlarımızı sürekli sınavları takip ederek güncel tutmaya çalışacağız.

Aşağıda Mikro iktisat konu başlıklarını sıraladık. İstediğiniz not için başlığa tıklamanız yeterli olacaktır. Başarılar.

Mikro İktisat Ders Notları
Üretim İmkanları Eğrisi 
Marjinal Dönüşüm Oranı
Tüketici Teorisi| Ordinal ve Kardinal Yaklaşım
Tüketici Dengesinin Değişmesi
Hicks ve Slutsky Yaklaşımı (Gelir ve İkame Etkisi)
Arz ve Talep Analizi| Piyasa Dengesi
Arz ve Talep Esnekliği ve Soruları
Örümcek Ağı Teoremi ve Bolluk Paradoksu (King Kanunu)
Üretim Teorisi
Maliyet Teorisi
Tam rekabet| Monopol| Monopolcü Rekabet| Oligopol Piyasaları
Yoğunlaşma Endeksleri
Faktör Piyasaları

 

Hakkımızda

notdunyasi.com olarak sizlere ders notları,kpss bilgileri,tavsiyeler,deneme sınavları vb. konularda paylaşımlar yapmaktan gurur duyuyoruz.Bizlere destek olmak için Twitter,Facebook,İnstagram,Pinterest,Linkedin sosyal paylaşım platformlarından takip edebilirsiniz.Sitemizde sizde eğitmen olmak  için  öncelikle üye olup daha sonra iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.Yazılarımızda eksik gördüğün noktaları bize yorum kısmında bildirebilirsiniz.Unutmayın biz her zaman farklı görüşler ve tavsiyelere açık insanlarız.Hedeflerimi emin adımlarla ilerleyip ulaşmak için sizlere dersler ve bilgi paylaşımları yapmaktan asla geri kalmayacağız.Destekleriniz için teşekkürler.İyi günler dileriz.

Mikro İktisat Ders Notları

Kaynak için tıklayınız.

 

Hakkında Mehmet ERDOĞAN

Mustafa Kemal Üniversitesinde İktisat 2.sınıf öğrencisiyim.Sizlere yardımcı olma amaçlı kendimi iyi gördüğüm konularda içerikler hazırlayıp paylaşmak tayım.Daha önce farklı sitelerde ve mobil uygulamalarda içerikler paylaşırken şimdi sadece notdunyasi.com ile beraber çalışmaktayım. KPSSA,KPPSB,KPSS Önlisans,KPSS Ortaöğretim ve İİBF ders içerik ve notlarına benim yazılarımdan ulaşabilir siniz.Hayatta Başarılar...

İlginizi Çekebilir

maliyet-teorisi

Maliyet Teorisi

Maliyet Teorisi Açık Maliyet: Firmaların kullandıkları girdilere yaptıkları ödemelerden kaynaklanan faliyeti ifade eder. Aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir