Ayarları doğrulayın
Anasayfa / KPSS / 2018 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı

2018 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı

2018_KPSS_Ortaöğretim_Konuları_Soru_Dağılımı

    2018 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı

 

2018 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı nı sizler için derledik.Konuları hazırlarken ÖSYM”nin önceki bütün yıllarda yapmış olduğu KPSS Ortaöğretim sınavlarını baz alıp tecrübeli hocalarımızın bilgilerinden faydalandık. Ayrıca 2018 2018 KPSS Ortaöğretim Konuları ve Soru Dağılımı adlı yazımı hazırlarken sizin için son 5 yılda çıkan konuları ve soru dağılımlarını inceledik buyurun beraber bakalım….

     KPSS Ortaöğretim

KPSS Ortaöğretim sınavına, liselerden mezun olanlar ve sınava başvuru sırasında henüz mezun olamayan ancak sınavın iki yıllık geçerlilik süresi içerisinde mezun durumda olabilecek adaylar başvuru yapabilirler. Ön lisanstan mezun olan adaylar ortaöğretim KPSS’ye giremez.

     2018 KPSS Önlisans Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

     2018 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

     Sınava Girmek İçin Mezun Olmak Şart Mı?

Sınav puanı 2 yıl geçerli olduğu için, sınava girecek adayda mezuniyet şartı aranmaz. Ancak tercih işlemlerinin yapılacağı son tarih itibariyle mezun olmak gerekir.

     2018 KPSS Ne Zaman?

Kamu Personel Seçme Sınavı 2018 yılında 3 farklı öğrenim türünde yapılacağı için büyük önem taşıyor. ÖSYM 2018 Sınav Takvimi henüz yayınlanmadı. Fakat 2016 sınav takvimini referans alırsak 2018 KPSS Lisans sınavı 2018 Mayıs ayında yapılabilir. KPSS ön lisans ve ortaöğretim düzeyi 2018 Ekim ayında yapılabilir.

Önemli bir hatırlatma olarak, 2016 KPSS puanının geçerlilik süresi 2018 KPSS’nin yapılması ile sona eriyor.Bu nedenle 2016 puanlarıyla herhangi bir kamu kurumuna yerleşemeyen adayların yeni sınava girmeden 2018 Kasım ayından itibaren yapılacak merkezi atamalarda tercih yapma şansları olmayacaktır. Dolayısıyla kamuda iş sahibi olmayı düşünen adayların mutlaka 2018 KPSS’ye girmeleri gerekmektedir.

KPSS_Ortaöğretim_Konuları_Soru_Dağılımııı

     2018 KPSS Önlisans Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

     2018 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı İçin Tıklayınız

Arkadaşlar bu yazımızla bütün KPSS oturumlarının konu ve soru dağılımlarını sizlere sunuş olduk.Bundan sonra ki çalışmalarımızda sizlere daha iyi hizmetler vermek tek gayemiz olacaktır.Sizlerin  desteği ile yeni kurmuş olduğumuz not paylaşım platformu notdunyasi.com‘da daha fazla içerik eklemek için durmadan çalışacağız.Teşekkürler….

 

Hakkında Mehmet ERDOĞAN

Mustafa Kemal Üniversitesinde İktisat 2.sınıf öğrencisiyim.Sizlere yardımcı olma amaçlı kendimi iyi gördüğüm konularda içerikler hazırlayıp paylaşmak tayım.Daha önce farklı sitelerde ve mobil uygulamalarda içerikler paylaşırken şimdi sadece notdunyasi.com ile beraber çalışmaktayım. KPSSA,KPPSB,KPSS Önlisans,KPSS Ortaöğretim ve İİBF ders içerik ve notlarına benim yazılarımdan ulaşabilir siniz.Hayatta Başarılar...

İlginizi Çekebilir

kpss-cikmis-sorular-son-10-yil

Kpss Çıkmış Sorular ve Cevapları

KPSS Çıkmış Sorular ve Cevapları KPSS Çıkmış Sorular ve Cevapları Merhaba arkadaşlar  aşağıda sizlere KPSS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir