Ayarları doğrulayın
Anasayfa / KPSS / 2018 KPSS Lisans Geometri Konuları ve Soru Dağılımları

2018 KPSS Lisans Geometri Konuları ve Soru Dağılımları

2018_KPSS_Lisans_Geometri_Konuları_ve_Soru_Dağılımları

2018 KPSS Lisans Geometri Konuları ve Soru Dağılımları nı anlaşılır bir biçimde siz değerli takipçilerimiz için derledik.Bu yazımızda sizlere 2018 KPSS Lisans Geometri Konuları ve Soru Dağılımları ile birlikte son yıllarda çıkmış Geometri sorularının her konudan kaç soru sorulduğunu anlatan bir tabloda hazırladık.Umarız işinizi görüp isteğinizi karşılamışızdır.

    KPSS B Grubu Hakkında

 

Bütün lisans mezunları ve mezun olabilecek durumda olan bütün adaylar bu sınava girebilirler.KPSS-B kadrolarına alımlar çift yıllarda yapılır. Çift yıl puanları A grubu, B grubu ve öğretmenlik atamalarında kullanılmaktadır.

 

Tek yıllarda yapılan KPPS ye sadece Lisans mezunları katılabilirken Çift yıllarda yapılan KPSS ye  lise, ön lisans ve lisans mezunları katılabilmektedir.

     B Grubu (Lisans) Memurluk atamaları “merkezi atamalar” ve “kurumsal atamalar” olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. KPSS sonuç belgesinde bulunan P3 puan türü kullanılarak 2 yıl boyunca yılda iki kere merkezi atamalar yapılır. Kurumsal atamalar da dediğimiz ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılmaktadır.

B Grubu Lisans kadrolarına P3, B Grubu Ön Lisans kadrolarına P93, ortaöğretim mezunlarına ayrılan B grubu kadrolara ise P94 puan türü ile atama yapılmaktadır. Bu puanlar 2 yıl geçerlidir. Örneğin, 2016 KPSS B (Lisans) puanı2018 KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir. 2018 KPSS-Lisans sonuçlarıyla geçerliliğini yitirecektir.

B grubu mesleklerinden birine atanmak isteyen tüm adaylar KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına girmek zorundadırlar.

Genel Kültür Testinde sorulan 30 Matematik sorusunun içinde bulunan adayların işlem gücünü ölçmeye yönelik yapılır. 2018 KPSS Lisans Geometri Konuları ise aşağıda ki gibi olacaktır.

    2018 KPSS Lisans Geometri Konuları

 • Doğru Açılar
 • Üçgende Açılar
 • Üçgende Açı-Kenar Bağlantıları
 • Özel Üçgenler
 • Açıortay-Kenarortay Bağlantıları
 • Üçgende Alan
 • Üçgende Benzerlik
 • Dörtgenler – Çokgenler
 • Çember – Daire
 • Analtik Geometri
 • Katı Cisimler

    2018 KPSS Lisans Geometri Soru Dağılımları

KPSS_geometri_son_yıllarda_çıkan_soru_sayısı

 

2018 KPSS Lisans Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları İçin Tıklayınız

2018 KPSS Lisans Matematik Konuları ve Soru Dağılımları İçin Tıklayınız

2018 KPSS Lisans Tarih Konuları ve Soru Dağılımları İçin Tıklayınız

2018 KPSS Lisans Coğrafya Konuları ve Soru Dağılımları İçin Tıklayınız

2018 KPSS Lisans Vatandaşlık Konuları ve Soru Dağılımları İçin Tıklayınız

Hakkında Mehmet ERDOĞAN

Mustafa Kemal Üniversitesinde İktisat 2.sınıf öğrencisiyim.Sizlere yardımcı olma amaçlı kendimi iyi gördüğüm konularda içerikler hazırlayıp paylaşmak tayım.Daha önce farklı sitelerde ve mobil uygulamalarda içerikler paylaşırken şimdi sadece notdunyasi.com ile beraber çalışmaktayım. KPSSA,KPPSB,KPSS Önlisans,KPSS Ortaöğretim ve İİBF ders içerik ve notlarına benim yazılarımdan ulaşabilir siniz.Hayatta Başarılar...

İlginizi Çekebilir

kpss-cikmis-sorular-son-10-yil

Kpss Çıkmış Sorular ve Cevapları

KPSS Çıkmış Sorular ve Cevapları KPSS Çıkmış Sorular ve Cevapları Merhaba arkadaşlar  aşağıda sizlere KPSS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir